Офіційний сайт
дошкільного навчального закладу №6
"Шоколадка"

Протокол  № 11

від 19 березня 2019 року

засідання міської комісії

з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

(електронне погодження)

Порядок денний:

Про попередження загибелі та травмування людей при виникненні пожеж та забезпечення реалізації заходів пожежної та техногенної безпеки у весняно-літній період 2020 року.

Погодили: заступник голови комісії, члени комісії.

Інформацію по даному питанню надав начальник Вінницького міського управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Нечипорук Д.О.

Впродовж 2019 року на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади зареєстровано 589 пожеж, проти – 499 за аналогічний період 2018 року, економічні втрати від яких склали 52 млн. 382,58 тис. грн., проти 46 млн. 95,43 тис. грн. Прямі збитки становлять – 11 млн. 972,45 тис. грн., проти 16 млн. 351,6 тис. грн. за аналогічний період 2018 року. Врятовано матеріальних цінностей на загальну суму – 41 млн.  871 тис. грн. Основними причинами виникнення пожеж в місті є: необережне поводження з вогнем – 440 (що становить 74,7 % від загальної кількості), порушення правил пожежної безпеки під час монтажу та експлуатації електромережі – 103 (17,48 %), порушення правил пожежної безпеки під час монтажу та експлуатації пічного опалення – 14 (2,37 %), підпал – 11 (1,86 %), інші – 21 (3,56 %).

На даний час зареєстровано 80 пожеж, проти – 64 за аналогічний період 2019 року. Під час пожеж на території міста загинуло 2 особи та 3 врятовано, в 2019 році загинуло 5 осіб та 8 осіб врятовано.

Насторожує той факт, що переважна більшість пожеж виникає в пожежонебезпечний весняно-літній період. Так, в період з березня по серпень 2019 року в місті виникло 324 пожежі, якими завдано матеріального збитку на загальну суму 5 млн. 477,5 тис. грн.

Велика частка даних пожеж виникає на відкритих територіях (екосистемах), об’єктами яких являються сміття та сухі трави (очерет, гілля дерев тощо). Основними причинами виникнення даних пожеж є необережне поводження з відкритим вогнем та необережність під час паління. Так протягом 2019 року на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади зареєстровано 131 пожежа у екосистемах, проти – 76 за аналогічний період 2018 року, і вже у 2020 році зареєстровано 3 пожежі в екосистемах.

Зважаючи на те, що дані пожежі спричинені людським фактором, інспекторським складом з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки протягом 2019 року через засоби масової інформації проводилась попереджувально-профілактична робота спрямована на недопущення спалювання сміття на території житлових будинків в межах міста Вінниці, проведено відпрацювання житлового сектору, розповсюджено відповідні листівки із застереженнями та зверненнями до громадян.

Керуючись пунктом 11 «Положення про єдину державну систему цивільного захисту», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2014р. № 11 та пунктом 4.1«Положення про міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій», затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради від 21.07.2016р. № 1700, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

 

Вирішила:

1. Вінницькому міському управлінню Головного управління ДСНС України у Вінницькій області:

1.1. Продовжити навчання дорослого населення з питань пожежної безпеки в громадських місцях, на виробництві та в побуті.

Термін – постійно.

1.2. Встановити контроль щодо вжиття з боку керівників, власників місць літнього відпочинку та оздоровлення дітей заходів з попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та загибелі людей на них, а також виконання в повному обсязі запропонованих заходів приписами державної інспекції з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, та дотримання з боку працівників даних закладів правил пожежної та техногенної безпеки.

Термін – травень, постійно.

1.3. При проведенні планових перевірок ринків звернути увагу на відповідність шляхів евакуації та проїздів для спецтехніки.

Термін – постійно.

1.4.         Спільно з Асоціацією органів самоорганізації населення міста Вінниці вжити додаткових заходів щодо ознайомлення населення приватного житлового сектору з правилами поводження з відкритим вогнем та користування опалювальними приладами.

Термін – постійно.

1.5. З метою зменшення кількості пожеж та трагічних наслідків від них спільно з відповідним службам міста продовжити проведення спільних відпрацювань у приватному житловому секторі згідно затверджених графіків пожежно-профілактичних відпрацювань на 2020 рік.

Термін – згідно графіка.

2. Керівникам відомств, підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності:

2.1. Силами адміністрацій об'єктів, відомчої пожежної охорони, пожежно-технічних комісій, добровільних протипожежних формувань організувати комісійні перевірки протипожежного стану та техногенної безпеки виробничих, складських, культурно-видовищних, оздоровчих закладів, інших будівель з масовим перебуванням людей, а також територій у житлових мікрорайонах. Вжити невідкладних заходів до усунення виявлених недоліків.

Термін – травень.

2.2. Наказами керівників об'єктів призначити відповідальних осіб за протипожежний стан будівель, приміщень, цехів, складів та інших дільниць, на яких покласти здійснення контролю за станом протипожежного режиму, справністю електроустановок, технологічного обладнання, вжиття необхідних заходів до усунення недоліків, а також ретельне проведення оглядів виробничих приміщень після закінчення роботи.

Термін – травень.

2.3. Організувати проведення громадських оглядів протипожежного стану об'єктів із залученням до цього членів добровільних пожежних дружин та інших добровільних протипожежних формувань. У процесі оглядів проаналізувати  і  визначити  додаткові заходи до посилення пожежної безпеки об'єктів. Перевірити готовність добровільної пожежної охорони, справність систем виявлення та гасіння пожеж, пожежної техніки, внутрішнього і зовнішнього протипожежного водогону та інших систем водопостачання. Встановити вогнегасники на місцях, звідки вони були зняті на зимовий період.

Термін – травень.

2.4. Здійснити перевірку технічного стану, а за необхідності, відновити або  відремонтувати блискавкозахист, електрообладнання. Здійснювати постійний контроль за правильністю їх утримання та експлуатації, своєчасним і якісним ремонтом.

Термін - травень та постійно.

2.5. Очистити виробничі, складські та господарські території, горища та підвали від спалимих матеріалів. Демонтувати тимчасові дерев'яні споруди  (будівлі, бокси, склади) що знаходяться в протипожежних розривах. Категорично заборонити спалювання сміття, виробничих відходів.

Термін – травень та постійно.

2.6. Забезпечити приміщення необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, привести в робочий стан вогнегасники, укомплектувати пожежні щити необхідним інвентарем.

Термін – травень.

2.7. Зобов'язати керівників дошкільних установ, навчальних, лікувальних, оздоровчих, культурно-освітніх і видовищних закладів, та інших аналогічних за призначенням об'єктів практично відпрацювати з обслуговуючим персоналом дії згідно з затвердженими та погодженими планами евакуації людей на випадок виникнення пожежі та інших надзвичайних ситуацій.

Термін – травень.

2.8. Визначити порядок зберігання та використання  вибухопожежонебезпечних речовин (балонів з газами, целулоїду, карбіду кальцію) та інших матеріалів, що мають підвищену пожежну небезпеку. Особливу увагу звернути на відповідність протипожежним вимогам місць їх використання, фасування, проведення зливних і наливних операцій.

Термін - травень та постійно.

2.9. Не дозволяти роботу новостворених підприємств та оренду приміщень без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

Термін – постійно.

2.10. Провести додаткові протипожежні інструктажі з працівниками, що зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, обслуговуючим персоналом електроустановок, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання.

Термін – травень.

2.11. На кожному підприємстві опрацювати загально об’єктові інструкції про заходи пожежної безпеки. Переглянути та доповнити склад розрахунків добровільної пожежної охорони. Закріпити за ними виробничі дільниці для нагляду за дотриманням протипожежного режиму.

Термін – травень.

2.12. При установці на території новобудов, підприємств, індивідуальних будівель мобільного типу (будинків-вагончиків) для тимчасового розміщення робітників, суворо дотримуватись протипожежних розривів, правильно здійснювати монтаж та експлуатацію їх електрообладнання. Виділити з числа перебуваючих там осіб, відповідальних за дотримання протипожежного режиму.

Термін – травень, постійно.

2.13. Виконати в повному обсязі приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки органів державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту.

Термін – постійно.

2.14. З настанням жаркої пожежонебезпечної погоди розробити та погодити комплекс заходів по забезпеченню пожежної безпеки на відкритих територіях (екосистемах), та сміттєзвалищах, особливу увагу при цьому звернути на заборону розведення вогнищ у цей період.

Термін – травень – липень

2.15. Організувати проведення на об’єктах соціального обслуговування населення, у дитячих дошкільних та навчальних закладах, а також у місцях проведення масових заходів роз’яснювальної роботи з питань пожежної безпеки.

Термін – постійно.

2.16. Активізувати роботу по навчанню населення Правилам пожежної та техногенної безпеки в побуті та в громадських місцях. Забезпечити виготовлення та розміщення на підконтрольних об’єктах та місцях з масовим перебуванням людей  плакатів, пам'яток, застережень та звернень до населення щодо попередження травмування та загибелі людей на пожежах. Провести додаткові інструктажі з працюючим персоналом по правилах пожежної та техногенної безпеки, щодо недопущення надзвичайних ситуацій.

Термін – квітень та постійно.

2.17. Під час проведення свят та інших громадських заходів у місцях з масовим перебуванням людей організовувати чергування відповідальних осіб з метою дотримання правил пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту.

2.18. Забезпечити проходження навчань з пожежної безпеки посадовими особами підприємств на території міста.

2.19. Забезпечити проведення на об’єктах різних форм власності об’єктових тренувань і навчань з питань цивільного захисту.

3. Керівникам управляючих компаній міста та головам правлінь ОСББ:

3.1. Систематично проводити роботи по звільненню під`їздних шляхів до житлових будинків від штучних перешкод. Про проведену роботу проінформувати  Вінницьке міське управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

Термін – травень та постійно.

3.2. Здійснювати конроль та вчасно інформувати органи державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту щодо самовільно влаштованих перегородок у коридорах загального користування та демонтажу місць доступу до внутрішніх пожежних кран-комплектів.

Термін – постійно.

3.3. Підтримувати в належному робочому стані системи димовидалення та підпору повітря, автоматичну пожежну сигналізацію, аварійне освітлення сходових клітин в будинках підвищеної поверховості.

Термін – постійно.

3.4. Організувати очищення від спалимих матеріалів горищних та підвальних приміщень житлових будинків, відкритих територій (екосистемах) в т.ч. об’єкти благоустрою міста.

Термін – квітень, постійно.

3.5. Активізувати роботу по навчанню населення Правилам пожежної та техногенної безпеки в побуті та в громадських місцях. Забезпечити виготовлення та розміщення на підконтрольних об’єктах та місцях з масовим перебуванням людей  плакатів, пам'яток, застережень та звернень до населення щодо попередження травмування та загибелі людей на пожежах. Провести додаткові інструктажі з працюючим персоналом по правилах пожежної та техногенної безпеки, щодо недопущення надзвичайних ситуацій.

Термін – березень, постійно.

  1. Департаменту у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю сприяти Вінницькому міському управлінню Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області у проведенні радіо виступів та розміщенні письмових звернень в засобах масової інформації стосовно недопущення мешканцями порушень Правил пожежної та техногенної безпеки в побуті та в громадських місцях, заборони спалювання сухої трави, сміття, очеретів, гілля дерев на відкритих територіях (екосистемах) т.ч. на об’єктах благоустрою міста та належної поведінки громадян під час відпочинку в лісових масивах та на водних об’єктах.

Термін – постійно.

5.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на Вінницьке міське управління Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області.

 

Заступник голови комісії                                              Олег Парфілов

Секретар комісії                                                            Олена Осадчук