Офіційний сайт
дошкільного навчального закладу №6
"Шоколадка"

9 березня, Україна відзначала 210 років від дня народження видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

З початком війни Росії проти України у 2014 році і повномасштабного вторгнення у 2022 році твори Тараса Шевченка звучать ще більш пророче, а кожне слово віддається в серці. І саме в ці важкі часи українці звертаються до його слів за підтримкою.

Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

Вже сама по собі назва Кобзар натякає, що це могутнє джерело для натхнення музикантів. А надзвичайна мелодійність і ритмічність поезій Тараса Шевченка зробили його одним із наймузичніших поетів світу. До творів Шевченка зверталось кілька поколінь композиторів — вони стали піснями та романсами, симфонічними поемами, операми, ораторіями та балетами.

Так, музику на його твори написали Георгій Майборода, Юлій Мейтус, Кирило Стеценко, Ігор Шамо та інші, а музична збірка Миколи Лисенка "Музика до Кобзаря" нараховує майже 100 різножанрових творів.

Звичайно ж, на твори з Кобзаря звертають увагу і сучасні українські композитори та виконавці. Найбільше драматизм творів Шевченка припав до душі рок-музикантам, зокрема рок-балади є у творчості таких гуртів, як: Скрябін, Кому вниз, Мертвий півень, Фата Моргана, Андрій Середа та інші.

Вихованці закладу долучились до декламування віршів Тараса Шевченка, прослухали музичні твори з Кобзаря, що стали надхненням сучасних музикантів.

Декламування віршів пропонуємо послухати на соціальній сторінці у Facebook:

https://www.facebook.com/groups/849445548900863/?ref=share

Пропонуємо до вашої уваги фотозвіт проведеної роботи.