Офіційний сайт
дошкільного навчального закладу №6
"Шоколадка"

Витяг з наказу

Про проведення самооцінювання якості

освітньої діяльності за напрямом оцінювання

«Фахова діяльність педагогічних працівників

закладу дошкільної освіти» у 2024/2025 н. р.


Відповідно до Закону України «Про освіту» (стаття 41 ч. 2), керуючись методичними  рекомендаціями з питань формування  внутрішньої системи   забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти (Наказ Державної служби якості освіти України від 30.11.2020 р. № 01-11/71), з  метою постійного підвищення якості освіти та якості освітньої діяльності, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу, приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог до законодавства,


1. Провести у 2024/2025 навчальному році вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності  за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти.

2. Призначити вихователя-методиста Оксану Іскру відповідальною особою із забезпечення  якості, забезпечення оперативного керування освітнім  процесом.

3. Затвердити склад робочої групи з  вивчення та оцінювання внутрішньої системи забезпечення якості освіти на 2024/2025 н.р. у наступному складі:

Керівник групи – Оксана Іскра, вихователь-методист;

Заступник керівника групи – Ганна Климчук, вихователь;

Секретар – Світлана Буланова, діловод;

Члени групи -  Алла Гончарук, вихователь;

Світлана  Антепа, вихователь;

Лілія Литвинюк, вихователь;

Анна Прогонюк, завгосп.

4. Затвердити орієнтовний План роботи робочої групи з проведення, вивчення й самооцінювання (Додаток 1) та Графік  самооцінювання.

5. Відповідальній особі Оксані Іскрі:

5.1.         Систематично проводити навчання з членами робочої групи з метою поліпшення показників освітнього процесу, підвищення задоволеності батьків, здатності прогнозувати внутрішні й зовнішні ризики та вміло реагувати на них;

5.2.         Координувати результативне проведення самооцінювання системи оцінювання;

5.3.         Визначити механізм самооцінювання та періодичність його проведення;

5.4.         Узагальнити результати самооцінювання та визначити рівень освітньої діяльності закладу дошкільної освіти;

5.5.         Підготувати висновки та визначити шляхи вдосконалення освітньої діяльності.

6. Членам робочої групи:

6.1.         Підготувати перелік запитань, пов’язаних із формуванням внутрішньої системи, для проведення анкетування серед педагогічних працівників, серед інших працівників ЗДО, а також  батьків або інших законних представників дітей;

6.2.         Чітко визначити індикатори, методи та джерела отримання інформації для кожного критерію (вивчення документації, спостереження, опитування (анкетування педагогічних працівників, батьків);

6.3.         Узагальнити результати самооцінювання та визначити тенденції в організації освітнього процесу, досягнення та труднощі у формуванні внутрішньої системи;

6.4.         Узагальнену інформація зіставити з описом вимог організації освітніх процесів ЗДО.

7. Для забезпечення прозорості та інформаційної відкритості ЗДО оприлюднити результати самооцінювання на веб-сайті закладу.

8. Контроль за виконанням даного  наказу залишаю за собою.

Завідувач                                                                                       Лариса ГАРІПОВА

Додаток 1

План  роботи  робочої групи

з проведення, вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності

за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників  закладу дошкільної освіти»

№ з/р

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

І засідання

1.

Ознайомлення робочої групи з шкалою оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти».

27.08.2024

Завідувач Л. Гаріпова Керівник групи О. Іскра

Члени робочої групи

2.

Вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльностіза напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти»:

2.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності та якість організації освітнього процесу.

2.2.Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників.

2.3.Налагодження співпраці з батьками, працівниками закладу дошкільної освіти.

2.4.Методичне забезпечення закладу дошкільної освіти.

ІІ засідання

3.

Про ознайомлення з критеріями, індикаторами оцінювання освітньої діяльності за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти».

03.12.2024

Керівник групи       О. Іскра

4.

Про проведення навчання з членами робочої групи щодо визначення і аналізу відповідних критеріїв оцінювання  ВСЗЯО.

Члени робочої групи

5.

Про опрацювання методів збору інформації (Вивчення документації, спостереження(організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти; освітнє середовище ), опитування  (анкетування педагогічних працівників, батьків)

ІІІ засідання

6.

Про застосування педагогічними працівниками внутрішнього моніторингу для відстеження та коригування результатів здобувача дошкільної освіти, забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку (Використання «Інструментарій оцінювання готовності дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи: методичні рекомендації»).

07.02.2025

Члени робочої групи

7.

Про опрацювання методів збору інформації (спостереження, опитування (анкетування батьків, педагогічних працівників), оформлення документації за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти».

ІV засідання

8.

Про підготовку звіту за результатами самооцінювання за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти».

20.05.2025

Члени робочої групи

9.

Про узагальнення  результатів самооцінювання та визначення рівня освітньої діяльності ЗДО, досягнення та труднощі у формуванні внутрішньої системи за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти».