Сучасні діти дедалі більше часу проводять у взаємодії з комп’ютерами, телевізорами, телефонами й іншими пристроями. Вони використовують комп’ютер для навчання, розваг і спілкування з друзями й родиною. Поступово діти все більше використовуватимуть технології та проводитимуть багато часу біля екранів. Сучасні технології відкривають величезні можливості для саморозвитку й самовдосконалення, однак водночас несуть загрози.

Треба пам’ятати, що тривале використання ґаджетів впливає на зір дитини, тому важливо додавати рухову активність.

Роль дорослих полягає в тому, щоб у дошкільному віці закласти основи безпечного користування цифровими технологіями, пояснити ризики тривалого перебування перед екраном і правила безпечної поведінки в Інтернеті. Безпечне використування дитиною Інтернету, тільки в супроводі дорослого.

Посилання «Я та технології. Розвиток цифрової грамотності, зокрема вміння свідомо користуватись Інтернетом та іншими технологіями». Щоденні поради для батьків. https://numo.mon.gov.ua/skills/ya-ta-tehnologiyi