«Щоб правильно діяти, необхідно багато знати, а щоб знати, треба навчатись!" Народна мудрість

20.05.2022 року для професійної спільноти вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Вінницької міської територіальної громади проведено Інструктивно-методичний онлайн-семінар  на тему «Показовий день Тижня безпеки дитини «Правила безпеки знай і в біду не потрапляй»  з метою удосконалити рівень теоретичної та практичної підготовки учасників освітнього процесу щодо організації та проведення «Тижня безпеки дитини»; покращити якість та ефективність освітньої роботи з дітьми, педагогічним та обслуговуючим персоналом ЗДО з практичним відпрацюванням дій на випадок надзвичайних, несприятливих побутових, нестандартних ситуацій та в умовах загрози терористичного акту,  ознайомити учасників семінару з досвідом роботи з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту;  оптимізувати онлайн освітню роботу з питання формування безпеки життєдіяльності дошкільників  через співпрацю закладу дошкільної освіти з батьківською громадою.

Захід проведено фахівцями департаменту освіти Вінницької міської ради, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення Вінницької області, комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради», педагогами  комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 6 ВМР», на виконання спільного плану роботи та наказу ДО ВМР.

Програма семінару включала:
І. Інформаційно – методичний блок
- Організація освітнього процесу в сучасному ЗДО з БЖД та ЦЗ (Наталя Вовченко, начальник ОМК (БЖД населення), Ольга Гловацька, методист ОМК (БЖД населення), НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області);
- Віртуальне знайомство «Вас вітає ЗДО «Шоколадка!» (Лариса Гаріпова, завідувач КЗ «ДНЗ № 6 ВМР»);
- Доповідь – презентація «Досвід роботи КЗ «ДНЗ № 6 ВМР» з БЖД та ЦЗ (Оксана Іскра, вихователь – методист КЗ «ДНЗ № 6 ВМР»);
- Дії населення при надзвичайних ситуаціях. Сигнал «Увага всім!» (відео презентація), (Ольга Гловацька, методист ОМК (БЖД населення) НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області).
ІІ. Практичний блок. Робота з дітьми.
- Тематичне заняття (художньо-продуктивне образотворення) «Вогонь – друг, вогонь - ворог» (Наталія Драмарецька, вихователь молодшої групи № 6);
- Дидактична гра «Небезпечні предмети»(Ірина Мазурик, вихователь молодшої групи № 6.
- Практичне відпрацювання «Як правильно одягти марлеву пов’язку», (відео);
- Командно-штабні навчання (відео).
Робота з педагогами
-Вправа з педагогами «Практичний тренінг з надання домедичної допомоги» (Володимир Кучальський, фахівець НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області, МВН (презентація)).
Співпраця з родинами вихованців.
- Методичні рекомендації «Батьківський всеобуч - вдалий інструмент щодо навчання батьків діям у надзвичайних ситуаціях» (Ольга Гловацька, методист ОМК НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області (презентація));
- Практичне напрацювання «Вивчаємо та дотримуємося правил безпеки», (відео) (Оксана Іскра, вихователь – методист КЗ «ДНЗ № 6 ВМР»);
- Презентація навчально-методичних матеріалів, розроблених фахівцями ОМК (БЖД населення) НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області (Ольга Гловацька, методист ОМК НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області).
ІІІ. Підсумково – аналітичний блок.
Вільний мікрофон «Позитивний нетворкінг», (Ніна Сокиринська, модератор семінару, консультант КУ «ЦПРПП ВМР»).
У заході взяли участь 64 вихователі-методисти, які високо оцінили досвід роботи КЗ «ДНЗ №6 ВМР», відзначили змістовну організацію, важливість та актуальність зустрічі, надання своєчасних теоретичних порад, методичних рекомендацій та можливість отримати практичний досвід.

Пропонуємо вам переглянути фотозвіт!