Співпраця  із комунальним закладом «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради» 2021-2022н.р.

№ з/р

Форма проведення заходу

Зміст заходу

Термін проведення

Взаємодія закладу дошкільної освіти зі школою

Інформація

Організаційна  робота:

З метою підвищення якості організації перспективності, наступності у роботі КЗ «ДНЗ № 6  ВМР» та КЗ «ЗОШІ-ІІІ ст. - №12 ВМР»:

-  обговорити та скласти  спільний план заходів роботи закладу дошкільної освіти та школи з питань наступності;

- здійснювати моніторинг стану освітнього процесу учнів початкових класів та вихованців старших груп КЗ «ДНЗ № 6  ВМР»

О. Іскра ,

Л.Литвинюк

1.2

З метою підвищення рівня мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання у школі організувати та провести екскурсії до школи; до бібліотеки; на свята: «Перший дзвоник»,«Прощавай,Букварик» та на свято «Останній дзвоник»;

- уроки початкових класів. Проводити зі старшими дошкільниками цикл занять «Я йду до школи»; використовувати в освітній роботі читання творів про школу; знайомити вихованців з правилами поведінки школярів;

створювати умови для розгортання сюжетно-рольової  гри «Школа»; провести конкурс дитячих малюнків «Мої враження про школу», «Цікаві спогади про дитячий садок», «Моя майбутня вчителька»; організувати Тиждень початкової школи (листопад); театралізовану презентацію «Один день із    життя першокласника» (лютий); спортивні змагання та розваги (листопад, січень, квітень)

Вихователі старшої групи Л.Литвинюк

1.3

З метою підвищення якості організації перспективності та послідовності роботи закладу дошкільної освіти та початкової школи проводити консультації, батьківські збори, Дні відкритих дверей для батьків майбутніх першокласників.

1.4

З метою якісної підготовки вихованців старших груп до навчання в школі, організувати роботу гуртка «Самчитайлик»

Жовтень - травень

Спланувати спільну роботу.

Завуч початкових класів

Скласти та обговорити план роботи ЗДО та школи з питань наступності в роботі.

2.3

Ознайомити вихователів з програмою навчання дітей у 1 класі загальноосвітньої школи та вчителів з Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина», програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Вчителі початкових класів

Вихователі старшої групи

2.4

Поновити банк даних літератури та посібників на допомогу батькам з питань підготовки дитини до школи

2.5

Запросити вчителів початкових класів на підсумкові заняття в старшу групу,  свята та розваги.

Щоквартально відповідно

до плану

Вихователі старшої групи

Завідувач

Л. Гаріпова Вихователь-методист

2.6

Одноденний  семінар

«Школа нова двері відчиняє, майбутніх школярів вітає!»

Грудень 2021р.

2.7

Відвідати уроки у 1 класі: математика (розвиток логічного мислення); ручна праця (розвиток творчих здібностей);

читання(використання ігрових форм у роботі з дітьми).

Вихователь-методист О.Іскра

Вихователі старших груп Л.Литвинюк

О.Буркан Вчителі початкових класів

2.8

Круглий стіл

Брати участь у роботі педагогічної ради школи, де розглядатимуться питання роботи початкових класів «Сучасні підходи до взаємодії між ЗДО і початковою ланкою закладу загальної середньої освіти»

Взаємодія  з батьками майбутніх першокласників

3.1

Призначити єдиний батьківський день для проведення відкритих заходів, зустрічей – останній четвер місяця.

Вихователі старших груп   Л.Литвинюк

О.Буркан

Проводити  музичні, спортивні розваги разом із сім’ями вихованців.

3.3

Ознайомити з Моніторингом якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід до оцінки розвитку дитини старшого дошкільного віку

Вихователі старшої групи №5

Л.Литвинюк

3.3

Психолого-педагогічний практикум для батьків дітей старшої групи

Провести групові батьківські збори спільно з вчителями початкової школи:

- Наступність ключових компетентностей дошкільника та молодшого школяра

О.Іскра ,

завуч початкової школи

Тренінг

Готовність дитини до НУШ: важливі аспекти.

3.5

Тематичні виставки:

-«Психолог інформує»

- «Скоро до школи»

- «Поради для батьків  майбутніх  першокласників»

3.6

Консультації для батьків

- 10 порад: як підготувати дитину до успішного шкільного життя                                                              -  Заклад  дошкільної освіти – початкова школа: пере

ЗАвантаження!

- Які кроки необхідно здійснити, щоб забезпечити наступність?

- Що потрібно для успішного старту першокласника. Підготовка дитини до шкільного життя у запитаннях та відповідях

Січень

Травень 2022р.

Завідувач

Л.Гаріпова Вихователь-методист

О. Іскра

3.7

Інформація

Створити інформаційно-педагогічну бібліотеку порад, рекомендацій для батьків щодо підготовки дітей до шкільного навчання.

О. Іскра