Новини

Офіційний сайт
дошкільного навчального закладу №6
"Шоколадка"

ЗВІТ

завідувача  закладу дошкільної освіти №6 Вінницької міської ради Гаріпової Лариси Володимирівни

за підсумками 2023-2024 н. р. перед колективом та громадськістю

І. Вступна частина

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, щорічно проводиться звітування керівника навчального закладу.

Мета звітування: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління закладом освіти.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління  закладом освіти.

ІІ. Загальні відомості про заклад дошкільної освіти.

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 6 Вінницької  міської ради» Вінницької області для дітей від 1,5 до 6 (7) років з групами загального розвитку.

Розташований за адресою м. Вінниця, Вінницька область, вул. Волошкова, буд. 11. Телефон: (0432) 27-25-50; 27-38-80, Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , сайт: http://dnz6.edu.vn.ua/ .

Розрахований на 150 місць з 12 годинним режимом роботи (з 7-30 до 19-30) та 3-х разовим харчуванням.

Всього в  закладі функціонує 8 груп,  з яких 2 – групи раннього віку, 6 – садових груп, в них виховується  211 дітей,  48  дітей раннього віку та 163 дітей  - дошкільного віку.

Навчальний рік був для нас був складним, ми працювали з відчуттям тривоги, напруги, страху, невизначеності. Заклад продовжував працювати, як черговий, ми приймали діток з дитячих садків нашого міста. Всього налічувалось таких дітей – 50.

ІІІ.  Кількісно – якісний склад педагогічних працівників.

Очолює заклад дошкільної освіти завідувач Гаріпова Лариса Володимирівна. Освіта - вища, Вінницький державний педагогічний університет ім.. М. Коцюбинського. Загальний стаж роботи 39 років, на посаді завідувача  – з 2008 року.

Вихователь-методист: Іскра Оксана Григорівна. Освіта - вища, спеціальність: Дошкільна освіта. Загальний педагогічний  стаж роботи 22 роки, на посаді вихователя-методиста закладу дошкільної освіти –  з 2016 року.

Заклад укомплектований педагогічними кадрами на 86%. Відкриті 2 вакансії музичних керівників. Педагоги призначені на посади відповідно до спеціальності за дипломом. При розстановці кадрів  ураховується досвід працівників, їх психологічна сумісність, рівень емоційного комфорту, індивідуальні особливості.

Кількісний та якісний склад педагогічних працівників

(освітньо- кваліфікаційний рівень) 2023-2024н.р.

Спеціаліст вищої категорії

4

Спеціаліст І категорії

4

Спеціаліст ІІ категорії

1

Спеціаліст

2

Молодший спеціаліст

7

Чисельність технічного персоналу – 21 особа, медичного – 1 особа.

В КЗ «ДНЗ № 6 ВМР» складено перспективний план проходження атестації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2022-2026 роки, план заходів по проведенню атестації педагогічних працівників КЗ «ДНЗ № 6 ВМР» на 2023-2024 навчальний рік, визначений день тижня – п’ятниця, як атестаційний день – день проведення засідань атестаційної комісії, звітів педагогів, що атестуються. Згідно перспективного плану проведення атестації у 2024 році черговій атестації підлягало 7 педагогів: вихователь-методист Оксана Іскра, вихователі Алла Гончарук, Наталія Драмарецька, Оксана Іскра, Людмила Заграй, Ольга Буркан, керівник музичний Юлія Гурц.

ІV. Аналіз методичної роботи.

Організацію та керівництво методичної роботи в закладі здійснює вихователь-методист Оксана Григорівна Іскра на рівні сучасних вимог. Вся методична робота підпорядкована річному плану роботи.

На базі методичного кабінету постійно розгортались різні форми інтерактивної взаємодії педагогів.  Крім педагогічних рад, педагогічних годин, консультацій, проводились майстер-класи із залученням кращих педагогів, заняття з елементами тренінгу, мозкові штурми, рольові й ділові ігри, засідання за круглим столом з обміну досвідом, семінари-практикуми тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними.

Впродовж 2023-2024 навчального року було проведено чотири педагогічні ради.

- «Про завдання діяльності педагогічного колективу на 2023- 2024 навчальний рік»,

- «Музика як універсальний засіб впливу на розвиток дитячої особистості»,

- «Формування зв’язного українського мовлення під час використання різних видів діяльності для дітей».

- «Громадянсько-патріотичне виховання  сучасного дошкільника, адаптованого до нових умов життя».

З метою розширення та уточнення знань дітей  з основних напрямів патріотичного виховання дітей дошкільного віку організовано та проведено

Теоретично – практичний семінар  на тему «Організація проєктів громадянсько-патріотичного змісту в різних вікових групах».

Протягом року організовано Педагогічні читання на тему «Сучасні світові тенденції дошкільної освіти в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів».

Творча група працювала над темою «Використання LEGO - технологій в освітньому процесі як інноваційна технологія всебічного розвитку особистості дошкільника», метою якої було сприяти оновленню освітнього процесу через використання інноваційної технології «LЕGО-конструювання», як одного з основних факторів формування пізнавальної компетентності дітей дошкільного віку; створити систему роботи по реалізації та впровадженню інноваційної технології «LЕGО» в роботі з дітьми дошкільного віку; залучати педагогів та батьків до реалізації LEGO - технологій і створити команду однодумців.

Конкурси, які проводились протягом року надихали педагогічний і обслуговуючий персонал на пошуки нового, цікавого для дітей.

Навчальний рік розпочався 01 вересня з Дня Дорослішання.

До Дня фізичної культури і спорту в Україні в закладі дошкільної освіти з 01.09.2023 р. по 29.09.2023 року проведено спортивні перегони «Перші кроки».

З 21.09.2023  по 03.11.2023  проведено конкурс «Створення екологічного куточка у ЗДО в рамках проєкту «EcoWorldKids».

Перед осінніми святами організували виставку -  конкурс на кращу осінню композицію «Осінній колорит», листопад 2023р. Учасники конкурсу продемонстрували свої таланти, кожна поробка  оригінальна.

Колектив, батьки та вихованці закладу дошкільної освіти №6 долучилися до проєкту «КРИЛА», ініційованого Благодійним фондом «ОВЕС». Проєкт передбачав збір пластикових кришечок для харчових продуктів. Зібрані кришечки відправлені на переробку, а отримані кошти перераховані на закупівлю БПЛА українського виробництва для підрозділів Збройних Сил України.

25 по 27 жовтня 2023 р. ми прийняли участь у XV Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» в тематичній номінації «Безпечне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення» з методичною розробкою на тему «Безпечний простір та безпечне розвивальне освітнє середовище в закладі дошкільної освіти №6». В конкурсі ми стали переможцями, нагороджені золотою медаллю.

Під час розваг «Святого Миколая зустрічаємо!», «Андріївські «паті» в українській хаті!» вивчали українські традиції.

20 грудня 2023 року  КУ «ЦПРПП   ВМР»  спільно з КЗ «ДНЗ № 6 ВМР»  в онлайн – режимі  провели  педагогічний подіум у форматі методичного об’єднання  для вихователів старших груп закладів дошкільної освіти  Вінницької МТГ  на тему: «Організація безпечного простору в закладі дошкільної освіти».

Приймали участь у проведенні Національного проєкту «Цікава Фізкультура-2.0 Перезавантаження». Заклад дошкільної освіти отримав золоту відзнаку «Заклад партнер».

З метою збереження фізичного й емоційного здоров’я дітей під час воєнного стану в Україні,  проведено інформаційний марафон «Дбаємо про фізичне здоров’я та психологічний імунітет».

В усіх вікових групах організовано весняні розваги «Весна прийшла у рідний край!»

До 210 річниці від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча Тараса Шевченка «Вінок кобзареві!» проведено літературно-музичну розвагу.

В рамках Великодніх світлих свят для дітей раннього та дошкільного віку проведено лялькову виставу «Великодня казочка», тематичні розваги «Світле свято Великодня - звідусіль лунають великодні дзвони». Зібрані кошти у сумі 9300 грн. передано ГО «Добро немає кордонів на комплектування аптечок для наших воїнів - захисників».

Свій досвід роботи ми висвітлюємо  на сторінках фахових періодичних видань. Зокрема, в журналах «Дошкільне виховання», 2023, №9, 2023,№10, 2023, №12, 2024, №3 розміщені наші напрацювання.

З  метою посилення національно-патріотичного виховання, подальшого розвитку та пропаганди кращих досягнень народного та сучасного мистецтва, духовних і культурних надбань українського народу, виявлення талановитих та обдарованих дітей у різних видах мистецтва (хореографічне, циркове, вокальне, театральне, музичне виконавство, літературна творчість), розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку та з нагоди відзначення Дня захисту дітей, вихованці нашого закладу  прийняли участь у конкурсі «Таланти твої Україна!» (чекаємо на переможців)

V. Аналіз організації освітньої діяльності.

Освітній процес в ЗДО будується у відповідності до програмно-методичного забезпечення та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття вихованцями компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і  науки України.

Використовуються навчальні програми, які відповідають Переліку навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах.  А саме:

Комплексні: Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» /наук.кер. проекту В.О.Огнев’юк;методичні рекомендації до Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»;

Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»/О.І.Білан; за заг.ред.О.В.Низковської;

Парціальні: «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. Лохвицька Л. В.);

«Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (авт.: Березіна О. М., Гніровська О. З.,   Линник Т. А.); «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.);

«Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного  виховання дітей дошкільного віку(авт.: О.Т.Каплуновська, І.І.Кичата,  Ю.М.Палець);

«Я - маленька людина», програма з правового виховання дітей дошкільного віку;

«Дошкільнятам про сталий розвиток»,навч.- метод. посіб. для дошкільних навч. закладів (Н. Гавриш, О. Саприкіна, О. Пометун);

«Скарбниця моралі», програма з морального виховання дітей дошкільного віку (авт. Л.Лохвицька);

«Граючись вчимося. Англійська мова», програма для дітей старшого дошкільного віку, методичні рекомендації(авт. ГунькоС.,Гусак Л., Лещенко З.);

«Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт.: Малашевська І. А., Демидова С. К.).;

«Казкова фізкультура»,  програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку М.М.Єфименко;

«Музично – оздоровчі мандрівки з дітьми п’ятого року життя»(авт. кол.:С.В.Боднар та ін.);

«Афлатот», програма соціальної та фінансової освіти.

В закладі обладнано методичний, та медичний кабінети,  музична та спортивна зали, спортивний та ігрові майданчики, етнографічна кімната. Ці приміщення оснащені, використовуються у відповідності до нормативних вимог за призначенням та раціонально. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.  Облаштовуючи осередки вихователі прагнули зробити їх  затишними, приємними для перебування дітей. І разом з тим, організовуючи для своїх вихованців житловий простір у групових приміщеннях, враховували його величезну значимість для становлення особистості. Ігрові осередки в молодших та старшій групах різнились своїм змістом та можливостями. Усі іграшки, матеріали, атрибути, предмети-замінники об’єднувалися за функціональними ознаками, відповідно до різних видів предметно-ігрової діяльності дітей. Іграшки групувалися так, що відповідали вікові, зростові дітей і стаціонарному оточенню, в якому вони гралися.

Провідне місце посідають заняття з фізичної культури. В спортивній залі,  на спортивному майданчику проводяться фізкультурно-оздоровчі заходи. Створені необхідні умови для самостійної рухової активності дітей, продумано розміщення фізкультурних  осередків, наявність спортивного обладнання, дидактичного середовища: Широко використовуються вправи з різними предметами та з різних вихідних положень. Після денного сну проводяться комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входять загально-розвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави.  Щомісяця проводяться спільні свята, «Дні Здоров’я», розваги.

Про наш досвід роботи в укритті, в створенні безпечного освітнього середовища та його вплив на розвиток особистості дитини знають в Україні.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі спрямована у відповідності до пріоритетних напрямків діяльності установи.

VI. Підготовка дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання.

Протягом періоду роботи з вересня 2023 по травень 2024 року значної уваги було приділено  підготовці дітей до шкільного навчання. Завданнями вихователів були: активна соціалізація старших дошкільників, турбота про їх фізичний та психічний розвиток, формування як особистостей. Протягом року  старші дошкільники працювали в робочих зошитах, завдання яких допомагали дітям у доступній, ігровій формі ознайомлюватися із предметним світом, світом природи, соціальним середовищем, елементарними математичними уявленнями, підготуватися до розв’язання задач, а також розвивати моторику, уяву, увагу, пам’ять, мислення та здатність здійснювати інші розумові операції (аналіз, узагальнення, класифікація, порівняння).  Надавався пріоритет повноцінного проживання дитиною сьогодення перед її підготовкою до навчання в школі. Використовувався навчальний матеріал та освітні технології з урахуванням індивідуальності кожної дитини. Наші випускники готові до подальшого навчання.

VII. Аналіз роботи з наступності зі школою.

Вирішуючи проблему  підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі сплановано проходила робота в напрямку співпраці між нашим дошкільним закладом та школою №12. Активна співпраця в розрізі наступності між першими двома ланками освіти сприяла більш легкій адаптації дітей до шкільного навчання , їх соціалізації до нових умов життя.

Були створені умови ЗДО та школою щодо соціальної адаптації дітей до школи, вихователі заздалегідь ознайомлювали майбутніх вчителів з індивідуальними особливостями розвитку, уподобань, нахилів, сформованості вмінь і навичок майбутніх школярів. Спільні заходи допомогли  вихованцям старших груп більше і детальніше дізнатися про шкільне життя.

VIII. Аналіз роботи з батьками.

Значну допомогу адміністрації закладу протягом року надавав загальносадовий батьківський комітет, представниками якого є батьки всіх вікових груп. Метою діяльності комітету є захист законних інтересів дітей, забезпечення постійного та систематичного взаємозв’язку батьків і педагогічного колективу закладу, а також надання допомоги батькам та педагогічному колективу щодо реалізації завдань дошкільної освіти.

Протягом року педагоги постійно спрямовували самоосвіту батьків з різних питань, стимулювали їх прагнення і вміння поповнювати свої педагогічні знання. З батьками вихованців закладу дошкільної освіти проведено серію занять у межах реалізації проєкту «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації», який організовано Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) та сприяння МОН України.

Разом з батьками провели  Ярмарку під гаслом «Донат на ЗСУ - запорука мирного дитинства!

На сайті ЗДО, Google Диску, Facebook cторінці розміщені матеріали по організації освітнього процесу в ЗДО в умовах воєнного стану,  методичні рекомендації для педагогів та батьків по реагуванню на різні надзвичайні ситуації в умовах військової агресії з боку росії. У Viber-групах педагоги розміщували  інформацію для батьків різного змісту, у тому числі  пам’ятки з питань безпеки. Членів родин вихованців запрошували брати участь у загальних зборах, групових батьківських зборах, проведенні тренінгу,  залучали до співпраці у створенні належних умов для життєдіяльності та розвитку дітей в умовах воєнного стану. Педагоги проводили з батьками індивідуальні бесіди, консультації, анкетування, пропонували їм брати участь у проведенні фотоконкурсів, онлайн-виставок дитячих робіт, підготовці та проведенні свят, конкурсів. Батьки допомагають  в оформленні груп, поповненні розвивальних середовищ ігровим матеріалом та придбанні навчально-методичного матеріалу, допомагають в облаштуванні ігрових ділянок, проведенні ремонтних робіт, закупівлі іграшок, мийних засобів, засобів гігієни.

Зворотний зв’язок з членами родин вихованців педагоги здійснювали через Messenger, Viber, Facebook, де систематично розміщували інформацію різноманітної тематики про розвиток, виховання та навчання малюків дошкільного віку.

Вихователі постійно мотивують батьків, підтримують зворотній зв’язок з ними. І цей зворотній зв’язок є дуже активним, дієвим.

Сайт Офіційний сайт ЗДО №6 «Шоколадка» за покликанням: https://dnz6.edu.vn.ua

Покликання на соціальну сторінку у Facebook: https://www.facebook.com/groups/849445548900863/?ref=share

ІX. Персональний внесок керівника у підвищення рівня  організації освітнього процесу в закладі.

Щодо організації освітнього процесу, то він будується таким чином, щоб забезпечити багаторівневу систему умов для поетапного гармонійного розвитку та соціального зростання дитини; залучення комплексу ресурсів: матеріально-технічних, програмно-методичних, особистісних, технологічних, що забезпечують освітній процес ЗДО. Адже освітнім середовище ЗДО стає тільки тоді, коли виконує свої основні завдання: забезпечує розвиток дітей дошкільного віку, охорону та збереження їхнього здоров’я, здійснює корекцію недоліків розвитку, враховує особливості розвитку та саморозвитку. І основною умовою при цьому є особистісно орієнтована взаємодія дитини і педагога, у процесі якої відбувається засвоєння соціокультурного досвіду, індивідуальний педагогічний супровід. В умовах нашого ЗДО різні види освітнього простору доповнюються предметно-розвивальним середовищем, яке презентовано у вигляді взаємозв’язаних  складових єдиного комплексу і разом з тим достатньо самостійних структур, оформлених в осередки.

Критерії оцінювання якості освітнього середовища в ЗДО №6:

  • ергономічність педагогічних зусиль (наскільки оптимальний та раціональний розподіл усіх видів форм життєдіяльності дошкільників з погляду збереження їх здоров’я, відповідності пріоритетним видам діяльності у цей віковий період. Водночас важливо і те, наскільки певна організація освітнього процесу оптимальна для збереження життєздатності, фізичних і психічних  зусиль самого педагога);
  • технологічність освітнього процесу (системність у плануванні та організації освітньої діяльності та реалізації конкретних цілей освіти, а також відтворюваність і можливість варіативного застосування моделі освітнього процесу, свідомий вибір  педагогами методів і засобів розвитку, виховання, навчання, що відповідає освітнім завданням);
  • характер взаємодії дорослих і дітей (ціннісне ставлення до дитини, урахування інтересів, потреб, можливостей дітей  в процесі планування та організації всіх форм і видів дитячої діяльності, надання їм можливостей вибору, побудова взаємодії педагога з дітьми на засадах партнерства).

Наші напрацювання по внутрішній системі забезпечення якості освіти є  початковим інструментарієм управління якістю освіти в ЗДО №6 та висвітлені в Положенні про внутрішню систему забезпечення якості освіти в закладі дошкільної освіти №6.

Адміністрацією закладу значна увага приділяється здійсненню внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу. Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги педагогам. Адміністрацією закладу дошкільної освіти здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Постійного контролю вимагали питання охорони життя і здоров’я дітей, організація харчування, виконання санітарного режиму, дотримання правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки  та охорони праці, збереження майна, зміцнення матеріальної бази та ін. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, адміністративних нарадах, виробничих нарадах. Щорічно видається достатня кількість наказів організаційного та виробничого характеру. За результатами комплексної і тематичних перевірок оформлено довідки.

X. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно- гігієнічних та протипожежних норм.

Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.

На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України,  розроблені заходи, направлені на покращення умов праці та безпечне перебування дітей, План першочергових заходів по забезпеченню протипожежного захисту. В закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.

Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводяться вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструються у відповідних журналах, видаються накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

XI. Аналіз  медичного обслуговування

В 2022-2023 навчальному році колектив ЗДО продовжував роботу

щодо зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця. Планомірно проводилися антропометричні вимірювання дітей: групи раннього віку – 1 раз у місяць, інші групи – 1 раз у квартал. Всі вимірювання фіксувалися в журналі антропометрії та оформлялися листи здоров’я усіх груп закладу дошкільної освіти.  Здійснювався профілактичний огляд дітей вузькими спеціалістами.

Систематично проводиться моніторинг захворюваності дітей в ЗДО.

XII. Аналіз організації харчування. Здоров’я дитини неможливо забезпечити без раціонального харчування. Раціональне харчування, що відповідає фізіологічним потребам організму, який зростає, в харчових речовинах і енергії, забезпечує нормальний гармонійний розвиток дитини, підвищує її стійкість до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, сприяє виробленню імунітету до різних інфекцій. Правильна організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти  набуває особливої актуальності через високий показник охоплення дошкільною освітою дітей від 2 до 6 років. Саме тому в заклад впроваджена Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках – система ХАССП, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Головним завданням системи ХАССП у ЗДО є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів комірником і до моменту видачі готової страви.

В закладі   створено робочу групу, розподілено обов’язки між членами групи, розроблено програми-передумови (основних умов і видів діяльності, що є необхідними для підтримання гігієнічних умов на всіх етапах ланцюга виготовлення харчових продуктів) та блок-схем до технологічних процесів.

Організація харчування ведеться відповідно Постанови Кабміну від 24.03.2021 р. № 305  Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку та

Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227 (із змінами).

Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний.

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою впровадження науково - обґрунтованих раціонів харчування дошкільників, розроблена картотека страв, складено  сезонне меню,  погоджене з міським управлінням ГУ  «Держпродспоживслужби у Вінницькій області» та затверджене завідувачем ЗДО. Щодня на кожний наступний день з урахуванням примірного посезонного меню складається меню-вимога.

З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.

Вартість харчування на 1 дитину в день з 01.01.2024 року для дітей віком від 1 до 4 років  становить  48,00 грн., а для дітей  від 4 до 6 років – 64,00 грн.

Вся продовольча сировина надходить в заклад із супровідними документами, які свідчать про її походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Якість продуктів у день надходження та якість готової продукції щодня перевіряється бракеражною комісією, про що свідчать записи у відповідних журналах. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються в коморі та овочесховищі. Для зберігання продуктів, які швидко  псуються використовується холодильне обладнання, товарне сусідство забезпечується.

Видача готових страв на групи здійснюється відповідно графіку видачі,  затвердженого завідувачем. Готові страви видаються з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною. За потреби в закладі організовується дієтичне харчування.

Педагоги приділяють велику увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час  вживання  їжі, етикету прийому їжі (згідно програмових вимог).

В 2023-2024 навчальному році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій.

За 2023-2024 навчальний рік за результатами перевірок  Держпродспоживслужби порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень в організації харчування дітей не виявлено.

XIII. Аналіз заходів щодо зміцнення та модернізації матеріально – технічної бази освітнього процесу

Фінансова діяльність закладу дошкільної освіти впродовж 2023-2024 н.р. була спрямована на покращення, удосконалення і модернізацію матеріальної бази ЗДО, створення належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримку життєдіяльності закладу.

В рамках підготовки до 2023-2024 навчального року спільними зусиллями адміністрації, батьків та працівників закладу дошкільної освіти виконано ряд заходів, спрямованих на покращення матеріальної бази. Для виконання цих заходів використані бюджетні кошти на придбання:

Вогнегасників -10 шт., жилети світловідбівні-10 шт. шансового інструменту для укриття ( молоток, кувалда, сокира, пилки); дитячого крем – мила; паперові рушники; антисептик; деззасіб «Санітаб»; деззасіб « Ароміл». Виділені бюджетні кошти на дератизацію та дезинфекцію приміщень, камерне знезараження речей, курси цивільного захисту, проведення медичного огляду, промивка та випробування  внутрішньобудинкової системи опалення, технічне обслуговування пожежних кранів, технічне обслуговування вогнегасників, обслуговування системи очистки води, телекомунікаційні послуги.

У червні місяці було здійснено  аварійний ремонт даху.

Кошти не заборонені законодавством: поточний ремонт групових приміщень та території; ремонт електрообладнання  на харчоблоці; ремонт пральної машини; канцелярські товари; господарчі товари; передплата періодичних видань; миючі засоби; дитяча література, дидактичний матеріал; спортивний інвентар; дитячі іграшки; посуд; витратні матеріали для копіювальної  оргтехніки, облаштування стоянки для самокатів,

З метою підготовки до нового 2024-2025 навчального року також спільними зусиллями адміністрації, батьків та працівників закладу дошкільної освіти плануємо провести певні заходи, зокрема:

Виконати:

- впорядкування ігрових майданчиків усіх вікових груп, фарбування обладнання;

- заміну піску в пісочницях;

- фарбування та дезинфекція овочесховища;

-  вимірювання контуру заземлюючих пристроїв, опору ізоляції силових та

освітлювальних електроприладів;

- промивка та випробування  внутрішньобудинкової системи опалення;

- повірка електронних ваг,

- повірка термометрів та монометрів ,

Закупити:

- пральні, мийні  засоби;

- медикаменти та перев’язувальні матеріали;

XIV. Аналіз заходів щодо охорони життя і здоров’я дітей та запобіганню дитячого травматизму.

Створення безпечних умов для вихованців та працівників є першочерговим завданням керівників ЗДО. За результатами внутрішнього контролю за станом роботи з охорони життя та здоров’я дітей, запобігання дитячого травматизму в закладі дошкільної освіти було зроблено наступне:

-           систематично проводились інструктажі працівників ЗДО;

-           складено паспорт здоров’я дошкільників в усіх вікових групах;

-           забезпечено санітарно-гігієнічні умови в групах( достатнє освітлення, відповідність меблів зросту дітей, провітрювання приміщень, вологе прибирання);

-           випускались  інформаційні листи для батьків з питань охорони життя і здоров’я дітей;

-           поповнювалось інформаційно-методичне забезпечення з таких розділів як: перша медична допомога, дії у разі повітряної тривоги, дорожньо-транспортний травматизм,  інфекційні хвороби, небезпечні предмети, пожежна безпека, безпека в побуті, особиста гігієна та здоровий спосіб життя, безпека життєдіяльності під час відпочинку в літній період;

-           продовжувалося створення умов щодо роботи з дітьми: обладнання куточків в групах по дорожньо-транспортному травматизму, пожежних куточків;

-           систематично проводились консультації для батьків, зроблені контейнери накопичувачі з ОБЖД , поповнена база наочної інформації.

Вжиті заходи щодо запобігання дитячого травматизму:

Робота з педагогами:

  1. З метою запобігання нещасним випадкам та збереження здоров’я кожного вихованця систематично проводилися інструктажі та вівся контроль за дотриманням техніки безпеки у групах та ділянках дошкільного закладу.
  2. Опрацьовувалась педагогічна та методична літератури з даного питання з новими педагогами та на педагогічній годині.
  3. Оновлювалися  дидактичні та сюжетно-рольові ігри.

Робота з батьками:

проводились консультації у соціальних мережах, месенжерах, друкувались  пам’ятки,  батьки залучались до виставок  дитячих малюнків, поробок. Були включені в порядок денний групових батьківських зборів питання щодо охорони життя та попередження дитячого травматизму, дотримування навичок здорового способу життя.

XV. Загальні висновки.

Зауважень по роботі ЗДО та його керівника протягом року не зареєстровано. Конфліктних ситуацій  в закладі не було.

Адміністрація закладу завжди намагається знаходити спільну мову з працівниками та батьками вихованців дитячого садка, компромісні рішення під час розв’язання конфліктних ситуацій.

Виходячи з вищенаведеної інформації, роботу закладу дошкільної освіти №6 за 2023-2024 рік вважаю задовільною.

Я, як завідувач  ЗДО №6 буду продовжувати робити все, що залежить від мене,  для забезпечення належних умов життя і виховання дітей, які відвідують заклад та для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей.

Надіюсь, що буду надалі працювати над вирішенням проблем, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту дошкільнятам, з метою створення затишку та комфорту для всіх учасників освітнього процесу.

Я вірю, що ми, дорослі, забезпечимо щасливе майбутнє для наших дітей!!!

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКІВСЬКА ГРОМАДО

ДЯКУЄМО кожному з вас, що робите максимум задля ПЕРЕМОГИ.

Тримаємо тісний зв’язок один з одним, допомагаємо тим, хто цього найбільше потребує, працюємо в тилу.  Наближаємо таку довгоочікувану перемогу!

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ.