Офіційний сайт
дошкільного навчального закладу №6
"Шоколадка"

На виконання наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради від 01 квітня 2024 року №126 про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності, з метою удосконалення  організаційної та практичної роботи з питань безпеки вихованців, свідомого та дбайливого ставлення дітей дошкільного віку до свого здоров’я, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу, в комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 6 Вінницької міської ради» в період з 08 квітня по 12 квітня 2024 року проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

Завідувачем Ларисою Гаріповою видано наказ від 02.04.2024 року №21/од про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності. Згідно рекомендацій Департаменту освіти  Вінницької  міської ради,  Освітньої  програми  для дітей від 2 до 7 років «Дитина», у закладі дошкільної освіти  розроблено план заходів щодо проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності.

Пропуємо до вашої уваги фотозвіт проведеної роботи!

В групі №1, №2 (діти 3-го року життя) вихователями Тетяною Загородньою, Юлією Волинець організовано та проведено заняття «Якими «іграшками» не слід гратися», «Обережно! Небезпечно!»; бесіди з дітьми «Вогонь друг чи ворог?», «Безпека на вулиці», «Безпечні і небезпечні комахи»; консультації та бесіди з батьками «Дитина та вулиця», «Основні правила поведінки на вулиці», «Безпека вашої дитини», «Безпека дитини вдома»; дидактичні  ігри «Їстівне – не їстівне», «Небезпечні предмети», «Можна – не можна?», «Оціни вчинок», «Один вдома», «Небезпечні сірники», «Як учинити?», читання тематичних творів дитячої художньої літератури, обговорення за змістом, ігри з книжками на колесах «Автобус», «Абетка безпеки». Проведені педагогами заходи сформували та розширили у дітей елементарні знання про значення вогню в житті у людей та шкоду під час необережного поводження з ним, закріпили знання про те, що вогонь буває злим і добрим, може приносити користь та шкоду.

В групах №3, №4 (діти 4-го року життя) вихователями Ганною Климчук, Юлією Петрук, Інною Шіроковою підготовлено та проведено заняття «Подорож у світ безпеки», «Куди поспішають машини?», «Правила безпеки вдома», «Вогонь – ворог, вогонь ворог», «Електроприлади – небезпека для малюків», моделювання проблемних ситуацій «Безпека щодня»; бесіди з дітьми «Коли вогонь друг, а деколи - ворог?», «Пожежний щит», «Свої - чужі», «Наш друг світлофор!», «Підозрілі предмети», «Якщо зателефонував незнайомий чоловік?», «Один вдома», «Дорожні знаки треба знати», «Без дозволу ліки не можна пити, вас ліки можуть отруїти», «Безпека дітей на вулиці», «Дрібні та гострі предмети»; дидактичні ігри «Вогонь друг чи ворог?», «Склади електроприлади», «Правила пішоходів», «Комахи – користь  та безпека», «Знайди небезпечні предмети», «Їстівні – не їстівні гриби», «Що добре, а що погано?», «Світлофор Моргайчик», «Оціни вчинок», «Як вчинити?», «Чим можна гратися?», «Важливі номери телефонів», «Будь обачним», «Що потрібно для роботи?»; сюжетно-рольові ігри «Пожежники», «Водії», «Транспорт»; конструкторсько-будівельні ігри «Перехрестя», «Вулиці та тротуари»; консультації та бесіди з батьками «Як швидко заспокоїти та зняти стрес у дитини?», «Правила пожежної безпеки для батьків та дітей», «Сам вдома», «Як створити безпечний простір вдома?», «Як уникнути пожежі?», «Вибухонебезпечні предмети», читання тематичних творів дитячої художньої літератури та обговорення за змістом. Проведені заходи сформували у дітей уявлення про елементарні основи безпечної поведінки, про правила поведінки на вулиці, про місця руху транспорту і пішоходів.

В групах №5, №8 (діти 5-го року життя) вихователями Лілією Литвинюк, Людмилою Заграй, Мариною Чернетою, Ольгою Буркан підготовлено та проведено заняття «Дорожні знаки помічай, що означають вони – знай!», «Небезпечні предмети та знахідки!», «Як поводитися, якщо поруч є тварини?», «Сірник – це небезпечно!», екскурсію до стенду пожежної безпеки, до Алеї безпеки, моделювання ситуацій «Твої дії в разі небезпеки», «Пожежна машина їде по дорозі»; бесіди з дітьми «Шкода від електроприладів», «Безпека нашого життя», «Отруєння ліками. Чому не можна самому пити ліки?», «Прогулянка: жалкі рослини, кліщі», «Безпечна поведінка під час перетину вулиць», «Сірники – не іграшка», «Обережність не завадить», «Наш друг світлофор», «Правила поведінки під час повітряної тривоги», «Правила поведінки в транспорті», «Правила надання першої допомоги. Носова кровотеча: як діяти?», «Прогулянка до лісу може бути небезпечною», «Телевізійна небезпека», «Правила пожежної безпеки», «Безпечні та небезпечні ігри для дітей»; дидактичні ігри «Мінна небезпека», «Будь обачним», «Небезпечні предмети в траві», «Як це сталося?», «Отруйне – не отруйне», «Машини спецпризначення», «Безпечно - небезпечно», «Дорожні знаки», «Ворог – друг, вогонь - ворог», «Можна – не можна?», «Сигнали світлофора. Збери світлофор», «Оціни вчинок», «Впізнай за описом. Склади електричний предмет», «Небезпечно чи ні?», «Що потрібно для роботи пожежнику?»; сюжетно-рольові ігри «Я дома сам», «Транспорт», «Малюк і ліфт», «Поліція», «Аптека», «Швидка допомога», «Рятівники поспішають на допомогу», «Школа екстремальних ситуацій!», «Лікарня», «Пожежники»; консультації та бесіди з батьками «Ви повинні навчати цих речей своїх дітей для їхньої ж безпеки», «Прогулянка в лісі. Вибухонебезпечні предмети», «Правила поведінки під час повітряної тривоги», «Коли потрібно залишити вдома саму дитину: користь та небезпека?», «Прогулянка до лісу: кліщі та павуки»; читання тематичних творів дитячої художньої літератури та обговорення за змістом.  Проведені педагогами заходи сформували та розширили у дітей елементарні знання про значення вогню в житті у людей та шкоду під час необережного поводження з ним, закріпили знання про те, що вогонь буває злим і добрим, може приносити користь та шкоду.

В групах №6, №7 (діти 6-го року життя) вихователями Іриною Мазурик, Мариною Чернетою, Світланою Антепою, Оксаною Книгою організовано та проведено заняття «З електрикою дружи, а себе бережи», «Сигнал «Увага всім!», вікторину «Чи знаєш ти дорожні знаки?»; бесіди з дітьми «Безпечна поведінка під час ігор на майданчику», «Обережно! Сірники не іграшка!», «Сміттєва небезпека», «Сам вдома. Небезпечні ситуації», «Телевізійна небезпека», «Дитячий травматизм», «Небезпечні іграшки», «Безпека на дорозі», «Основні правила поведінки на вулиці», «Правила пожежної безпеки знай, у біду не потрапляй»; дидактичні ігри «Мій вибір», «Що потрібно пожежнику?», «Скринька безпеки», «Безпека на дорозі», «Дорожні знаки», «Світлофор Моргайчик», «Ворог – друг, вогонь - ворог», «Склади електричний предмет», «Безпечні та  небезпечні предмети», «Куди дзвонити у разі небезпеки?», «Правила дорожнього руху»; сюжетно-рольові ігри «Лікарня», «Пожежники», «Водії», «Сім’я»; рухливі ігри «Світлофор», «Горобчики і автомобіль», «Не боюсь», «Хитра лисиця», «Хто швидше до прапорця»; консультації та бесіди з батьками «Дотримуйся правил пожежної безпеки», «Основні правила поведінки на вулиці», «Правила поведінки дітей та дорослих під час надзвичайних ситуацій», «Пожежна небезпека», «Вибухонебезпечні предмети. Дії при виявлені вибухонебезпечних або підозрілих предметів», «Шум. Небезпека від шуму», «Поведінка батьків – приклад для наслідування»; читання тематичних творів дитячої художньої літератури, обговорення за змістом; моделювання проблемних ситуацій, розгляд сюжетних картин. Проведені заходи педагогами розширили знання у дітей про необхідні знання, уміння та навички щодо безпеки життєдіяльності дітей, вміння використовувати отриманні знання в повсякденному житті; виховували обачність, турботу про власне життя, вміння правильно діяти в надзвичайних ситуаціях.

Інструктором з фізичної культури Дар’єю Коробчук проведено тематичні розваги для дітей середнього та старшого дошкільного віку на теми   «Вогонь: наш друг чи ворог?», «Щоб здоровими зростати, про здоров’я треба дбати!», з метою розширення знань дітей про значення вогню в житті людей та шкоду під час необережного поводження з ним; закріплення знань дітей про те, що вогонь може бути злим і добрим, що він може приносити користь і шкоду; ознайомлення з елементарними правилами протипожежної безпеки; виховання поваги та інтересу до професії пожежного.

Педагогами всіх вікових груп оформлено куточки «Безпека дитини», проведено конкурс дитячого малюнку «Обережно! Небезпека!», створено колаж «Безпека життя», упорядковано папки  – пересувки  до Тижня знань безпеки життєдіяльності.

Вихователем-методистом Оксаною Іскрою проведено з педагогами ділову гру «Щоб дитяче життя оберігати, знання й уміння треба мати», консультацію «Безпечна поведінка під час ігор на майданчику»; створено інформаційно – довідковий куточок, підготовлено та опрацьовано навчально-методичний та наочний матеріали  з даної тематики; розроблено методичні рекомендації, поради, пам’ятки. Вихователем  – методистом Оксаною Іскрою, завгоспом Анною Прогонюк здійснено перевірку стану засобів пожежогасіння, евакуаційних виходів, електроприладів, наявність інструкцій з техніки безпеки на робочих місцях та виконання працівниками вимог безпеки життєдіяльності.