6 липня 2016 року о15.00 в рамках залучення Дошкільного навчального закладу №6 до проведення командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Вінницької області завідувачу, Гаріповій Л.В., була доведена ввідна (умовно по навчанню) про те, що під час ремонту підлоги актової зали ДНЗ №6 м. Вінниця виявлено розбиту склянку з речовиною, яка за своїми властивостями схожа на ртуть, у кількості близько 400 грам.

Після ознайомлення з інформацією керівником закладу, Гаріповою Л.В.  були викликані члени евакуаційної комісії, яким   були поставлені наступні завдання:

1. Негайно організувати виведення  дітей і працівників з приміщення музичної зали на свій ігровий майданчик, при цьому  прослідкувати, щоб обходили стороною  місце розливу ртуті. Зробила наголос, що останній, хто буде виходити з музичної зали щільно зачинив за собою всі двері.
  2. По закінченню  проведення евакуації з приміщень закладу,  вихователю групи №3, Рижковій І.І., доповісти за свою групу та відповідальному за евакуацію за весь персонал садочка в цілому доповісти завідувачу.
  3. Призначила відповідального для   зустрічі аварійних та спеціалізованих служб з метою, щоб вказати місце розміщення автотранспорту на території дитячого садочка та пояснити, де стався розлив ртуті.
  4. Вказала своє місце знаходження при евакуації.
  5. Дала вказівку розставити відподальних за порядок  на всіх в’їздах в заклад , на всіх входах в приміщення ДНЗ  до приїзду служби охорони громадського порядку.
  6. Працівникам закладу бути особливо уважними під час прибуття автотранспорту аварійних служб та звернула особливу увагу на виконання заходів безпеки.

Після поставлених першочергових завдань викликала відповідні служби, повідомила на телефон «Цілодобової варти» міської ради та Департамент освіти Вінницької міської ради про надзвичайну ситуацію в закладі.

По закінченню виклику відповідних служб прибула в раніше визначене місце та прийняла інформацію про результати евакуації.

Всього на момент виникнення НС в закладі знаходилось (122 ) учасника  навчально – виховного процесу, з них:

-  дітей в (6) групах(94), в тому числі в групі , де стався розлив ртуті          ( група № 3) - 22 дітей;

Втрат не було. Лише старша медична сестра, що знаходилась в епіцентрі розливу ртуті  була (умовно) госпіталізована каретою швидкої медичної допомоги.

По виклику на місце ліквідації надзвичайної ситуації прибули

-  аварійно - рятувальна служба,

-  санітарно – епідеміологічної служба,

-  служба медицини катастроф,

-  служба охорони громадського порядку, які приступили до виконання своїх обов’язків за призначенням.

Про виконані заходи доповіла керівнику мобільної оперативної групи.

Фото можна переглянути у Фотогалереї - альбом "Командно-штабні навчання"

Відео можна переглянути у Відеогалереї - "Командно штабні навчання"