Офіційний сайт
дошкільного навчального закладу №6
"Шоколадка"

Відновлення роботи закладів дошкільної освіти в умовах адаптивного карантину  визначено нормативними документами  та відбувається поступово. Велику підготовчу, організаційну роботу проведено в кожному закладі, аби виконати вимоги, рекомендації, викладені в листах МОН та МОЗ України, Держпродспоживслужби. Наразі частина дитячих садочків уже функціонує, решта готуються до  відкриття. То ж пропоную скористатися при  організації діяльності закладу рекомендаціями, підказками щодо дій різних категорій працівників, розробленими  на основі міжнародних і вітчизняних регламентів фахівцями Цифрового видавництва MCFR.

Директор закладу дошкільної освіти

З’ясовує стан здоров’я працівників закладу.

Створює робочу команду з підготовки приміщення та території закладу дошкільної освіти до прийому дітей.

Видає наказ «Про відновлення роботи і підготовку закладу дошкільної освіти до літнього періоду» на підставі рішення органу управління освіти.

Організовує обговорення алгоритму відновлення роботи закладу та організації літнього оздоровлення під час травневого онлайн-засідання педагогічної ради.

Вносить зміни та доповнення у План роботи на літній період відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України.

Складає орієнтовну мережу груп на літній період з урахуванням результатів опитування батьків та можливостей дотримуватися під час організації освітнього процесу протиепідемічних умов та умов фізичного дистанціювання. Рекомендоване наповнення груп — не більше 10 вихованців.

Проводить онлайн-конференцію для колективу та батьківської громади. Звітує про підсумки роботи за навчальний рік та ознайомлює з алгоритмом відновлення роботи закладу дошкільної освіти та завданнями на літній період, а також із необхідними обмеженнями.

Організовує інформування батьків щодо встановлених обмежень на офіційних сторінках в інтернеті та соціальних мережах.

Визначає вихователів та помічників вихователів, які працюватимуть у групах з огляду на їхній стан здоров’я та вік — працівники старше 60-річного віку залишаються на карантині до відміни п. 4 постанови КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211.

Склад працівників, що обслуговують групу, має бути максимально сталим.

Створює комісію для перевірки відповідності приміщень і території закладу освіти:

 • Ø санітарно-гігієнічним нормам;
 • Ø правилам пожежної безпеки — наявність первинних засобів пожежогасіння, планів-схем евакуації тощо.

Затверджує за потреби орієнтовне двотижневе меню на літній період.

Передбачає зміни в організації харчування:

 • Ø забезпечує посилений контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм і соціально безпечної дистанції між дітьми під час прийому їжі;
 • Ø організовує другий сніданок, під час якого діти отримують свіжі фрукти або соки.

Забезпечує обмежений доступ батьків і сторонніх осіб до закладу дошкільної освіти.

Організовує місце біля входу до закладу, де працівники, діти та батьки оброблятимуть руки спиртовмісними антисептиками.

Корегує графік відпусток працівників відповідно до виробничої необхідності. Повідомляє письмово, а за неможливості — онлайн педагогів закладу дошкільної освіти про дати початку щорічних основних відпусток не пізніше ніж за два тижні до встановлених термінів.

Вихователь-методист

Організовує опитування щодо стану здоров’я педагогів, дітей, які готові відвідувати заклад дошкільної освіти.

Подає пропозиції керівнику закладу щодо мережі груп, виходячи з можливості забезпечити протиепідемічні умови та отриманої інформації від батьків.

Складає графік роботи вихователів та інших педагогів і затверджує його в директора закладу. Проводить позаплановий інструктаж з охорони праці та дотримання протиепідемічних заходів з усіма педагогами, що виходять на робочі місця.

Контролює, як педагоги підготували предметне просторове середовище для організації освітнього процесу з дітьми, дотримуючись вимог фізичного дистанціювання. За необхідності допомагає оптимізувати можливу ізольованість ігрових і навчальних осередків.

Вносить зміни в розклад занять, розпорядок дня вихованців: організовані форми навчання планує за підгрупами, визначає час термометрії, збільшує час прогулянки, тривалість рухливої активності, різноманітність загартовувальних процедур, передбачає ігри з водою, піском та вітром.

Визначальний чинник у забезпеченні раціональної організації життєдіяльності дітей — оптимальний режим дня. У літній період в умовах коронавірусу його необхідно будувати з урахуванням вікових особливостей дітей, стану їхнього здоров’я та кліматичних особливостей місцевості.

У режимі дня слід передбачити:

 • для попередження поширення коронавірусної інфекції —

- час на термометрію;

- дотримання соціального дистанціювання;

 • досягнення оздоровчого ефекту —

- максимальну тривалість перебування дітей на відкритому повітрі;

- тривалість сну й інших видів відпочинку відповідно до віку дітей.

Адаптує графік прогулянок і занять так, щоб діти різних груп не об’єднувались і не змішувались, зокрема на спортивному майданчику.

Розробляє маршрути руху дітей приміщеннями закладу відповідно до розкладу організованих форм освітньої діяльності та розпорядку дня вікових груп, не допускаючи їх перетинання.

Перевіряє безпечність обладнання у складі створеної директором комісії, зокрема:

 • стан тіньових навісів, пісочниць, відкритих басейнів та інших споруд;
 • оновлення розміток для рухливих ігор та ігор з елементами спорту на ігрових і фізкультурному майданчиках, а також на майданчику для вивчення правил дорожнього руху;
 • заміну піску в ігрових пісочницях;
 • стан спортивного та ігрового обладнання на фізкультурному та ігрових майданчиках;
 • дотримання правил пожежної безпеки, зокрема наявність первинних засобів пожежогасіння, планів-схем евакуації тощо. Бере участь у складанні акту огляду приміщень і території закладу дошкільної освіти, який голова комісії доводить до відома керівника закладу. За наявності порушень надає рекомендації щодо їх усунення.

Звітує про виконання наказу керівника «Про підготовку дошкільного закладу до літнього оздоровчого періоду».

Затверджує план заходів музичноестетичного та фізкультурно-оздоровчого циклів на літній період з урахуванням протиепідемічних рекомендацій.

Консультує вихователів та інших педагогів щодо організації освітнього процесу в літній період в реаліях коронавірусу та надає їм методичну допомогу. Розробляє відповідні методичні рекомендації та пам’ятки.

Допомагає вихователям організувати безконтактні загартовувальні процедури: різні види обливання, сольову доріжку, сонячні та повітряні ванни тощо.

Консультує, як оформити й обладнати фізкультурні куточки для кожної вікової групи, організувати рухову діяльність на спортивному майданчику.

Надає практичну допомогу, розробляє відповідні пам’ятки та рекомендації чи вносить уточнення в наявні.

Консультує педагогів щодо особливостей організації освітнього процесу, режимних моментів та руху дітей у приміщеннях дитячого садка та на його території. За потреби відпрацьовує необхідні дії під час тестового етапу відновлення роботи. Готує пам’ятки та рекомендації педагогам щодо правильного підбору та використання виносних матеріалів — іграшок та обладнання для ігрової, рухової, образотворчої та трудової діяльності.

Контролює оновлення змісту стендової інформації для педагогів і батьків. Консультує педагогів щодо календарного планування, підготовки до нового навчального року, самоосвіти тощо.

Розробляє чи оновлює маршрути на «доріжках здоров’я» та екологічній стежині, оздоровчі, пізнавальні та екологічні квести.

Проводить позапланові та планові інструктажі з педагогами щодо безпеки життєдіяльності.

Вихователь

Проводить онлайн-опитування батьків щодо відвідування дітьми дошкільного закладу влітку та інформує про обмеження й умови обслуговування біля входу до закладу.

Інформує батьків, які не планують водити дитину до дошкільного закладу влітку, про те, що за їхньою дитиною зберігатиметься місце в літній період.

Оновлює інформаційні стенди для батьків — вони презентують інформацію на актуальні для літнього оздоровлення теми з огляду на епідемічну ситуацію, наприклад: «COVID-19: правила профілактики нової коронавірусної інфекції», «Як убезпечитись під час відпочинку на відкритих водоймах», «Експериментування та ігри з піском, повітрям і водою»; змінює розпорядок дня; уточнює правила для батьків відповідно до Регламенту відновлення освітнього процесу в закладах освіти та режиму їх роботи після зняття карантинних обмежень; оновлює інформацію на ширмах тощо.

Розробляє пам’ятки для інформування батьків щодо запобігання гострій респіраторній хворобі COVID-19, харчовим отруєнням, зокрема грибами, ягодами; поповнює тематичні папки добірками віршів та оповідань про літо, переліком рухливих ігор, спостережень у природі, рекомендаціями щодо організації праці тощо.

Упорядковує обладнання фізкультурних куточків, куточків самостійної художньої діяльності та експериментаріумів. Максимально ізолює один від одного осередки предметно-ігрового розвивального простору.

Прибирає м’які іграшки та ігрові атрибути, які не можна дезінфікувати.

Розробляє перспективні плани освітнього процесу, зокрема розваг та оздоровчих заходів.

Надає пріоритет активностям на відкритому повітрі.

Поповнює картотеку методичних розробок та дидактичних засобів з урахуванням специфіки їх застосування в умовах коронавірусної небезпеки.

Готує безпечні іграшки, атрибути й обладнання для організації ігрової, творчої та пошуково-дослідницької діяльності на свіжому повітрі.

Спілкується з батьками в дистанційному режимі.

Приймає дітей до закладу освіти вранці та передає після закінчення дня батькам чи законним представникам дитини поза межами приміщення на ігровому майданчику, а за несприятливих погодних умов — біля входу до приміщення.

Стежить, щоб батьки або законні представники дитини перебували на території закладу дошкільної освіти в респіраторі чи захисній масці, які мають прикривати рот і ніс.

Проводить температурний скринінг дітей біля входу (початковий) у заклад та кожні 4 години протягом дня. Дітей, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С, не допускає до садочка.

Веде журнал термометрії — заносить показники кожні чотири години протягом перебування дитини в дитячому садку. Якщо протягом дня виявляє у дитини температуру понад 37,2 °С, то ізолює її, відтак інформує керівника закладу, сестру медичну та батьків.

Організовує оброблення рук дітей спиртовмісним антисептиком щоразу біля входу до приміщення. Унеможливлює самостійний доступ до нього дітей.

Навчає дітей вимірювати температуру тіла, правильно мити руки з милом, витирати їх одноразовим рушником та обробляти антисептиком, дотримуватися правил етикету кашлю, безпечної дистанції з іншими тощо.

Проводить навчання правил безпеки в ігровій формі та закріплює особистим прикладом.

Розміщує у вбиральні на рівні очей дитини плакати із зображенням правил миття рук, демонструє навчальний фільм, а відтак проводить аналогічний майстер-клас для дітей.

Розробляє та проводить додаткові ігри та вправи, які доносили б дітям важливість індивідуальних заходів захисту й уникнення тактильних контактів з дітьми та дорослими.

Активно використовує традиційні й нетрадиційні форми, методи й засоби фізичного виховання дітей, що сприяють оптимізації рухового режиму.

Дотримується повітряного, теплового та питного режимів, загартовує дітей доступними засобами.

Урізноманітнює щоденні прогулянки, організовуючи різні види дитячої діяльності. При цьому обмежує заняття та ігри, що передбачають фізичний контакт з іншими дітьми та дорослими, а також ті, що потребують використання значної кількості інвентарю.

Організовує освітній процес та режимні моменти так, щоб забезпечити максимально можливе дистанціювання.

Під час занять та організації харчування мінімізує кількість дітей, що перебувають за одним столом.

Після кожного заняття з фізкультури, музичного виховання та після прогулянки організовує миття рук дітей з дотриманням усіх правил безпеки.

Музичний керівник

Складає план проведення заходів, дійств музично-естетичного циклу на літо для кожної групи.

Розробляє сценарії свят, розваг, театральних вистав, які передбачають максимальне фізичне дистанціювання дітей.

Готує дидактичні ігри та атрибути для проведення занять і розваг на свіжому повітрі.

Надає перевагу безконтактним іграм та видам музичного виховання.

Готує для дітей індивідуальні атрибути, які дезінфікує після кожного заняття.

Інструктор з фізкультури

Складає план фізкультурно-спортивних заходів на літній період.

Розробляє сценарій фізкультурного свята — Літніх Олімпійських ігор.

Перевіряє стан стаціонарного фізкультурного обладнання на спортивному майданчику, готує переносне — гімнастичні дошки, драбини, дуги, мішені тощо.

Спільно з вихователями створює «доріжки здоров’я» на території закладу.

Добирає та розробляє комплекси загальнорозвивальних вправ і рухливі ігри, що потребують мінімальну кількість атрибутів та інвентарю.

Організовує різні форми рухової активності: проводить ранкову гімнастику, фізкультурні заняття, спортивні вправи, ігри та розваги на відкритому повітрі.

Створює парк рухомого складу з наявних та залучених за допомогою батьків самокатів, велосипедів, скейтів, щоб активізувати рухову діяльність дітей, збільшити фізичне навантаження під час прогулянок.

Обробляє антисептиком ручки велосипеда та самоката після кожного використання.

Розробляє пам’ятки для батьків щодо організації рухового режиму вдома, під час відпустки.

Сестра медична

Навчає працівників правилам використання засобів індивідуального захисту та їх утилізації.

Навчає технічних працівників, що повернулися на стаціонарні робочі місця, правил прибирання, дезінфекції та інших заходів щодо запобігання коронавірусної інфекції.

Видає деззасоби та контролює роботу з дезінфекції приміщень, обладнання, території.

Складає графік проведення термометрії, затверджує його у керівника закладу та контролює виконання.

Проводить температурний скринінг безконтактними термометрами всім працівникам дошкільного закладу перед початком робочої зміни — не допускає до роботи працівників, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань.

Якщо температуру тіла вимірюють контактним методом, медсестра зобов’язана дезінфікувати термометр після кожного використання.

Оглядає працівників на наявність захворювань, вимірює температуру кожні 4 години протягом зміни.

Веде журнали обліку:

 • температури працівників і допуску до роботи;
 • видачі засобів індивідуального захисту, зокрема дезінфекційних засобів, масок і рукавичок;
 • утилізації засобів індивідуального захисту.

Повідомляє керівника закладу про відсторонення від роботи працівників з підвищеною температурою та ознаками грипу та ГРВІ;

Стежить, щоб у визначеному місці для оброблення рук біля входу до закладу завжди перебував спиртовмісний антисептик з концентрацією активно діючої речовини 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових.

Знезаражує повітря у приміщеннях пристроями, дозволеними до використання в присутності людей (автономні або вбудовані в систему вентиляції ультрафіолетові, бактерицидні опромінювачі закритого типу — рециркулятор, установки знезараження повітря на основі використання постійних електричних полів, електростатичних фільтрів).

Посилює контроль за організацією харчування у зв’язку з коронавірусною інфекцією.

Складає за потреби орієнтовне двотижневе меню на літній період, погоджує його в установленому порядку.

Контролює готовність вихователів до проведення загартовувальних процедур та їх обліку: наявність у групах термометрів, обладнання, методичних рекомендацій; чи забезпечено вимоги фізичного дистанціювання.

Виготовляє санбюлетені на актуальні для літнього оздоровлення теми: «Обережно, гриби!», «Перша медична допомога при утопленні, перегріванні», «Запобіжні заходи в період активності кліщів», «Отруйні рослини треба знати!» тощо.

Оновлює на стендах інформацію щодо профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2, та кишкових інфекцій.

Проводить заняття з педагогами щодо надання домедичної допомоги.

Перевіряє, чи немає на території: отруйних рослин і грибів; рослин, які можуть викликати в дітей алергійні реакції; сухостою, кущів із колючками, інших небезпечних предметів. Забезпечує необхідне наповнення групових аптечок.

Контролює наявність рідкого мила та одноразових рушників у санвузлах.

Заступник директора з господарської частини/завгосп

Забезпечує заклад освіти дезінфекційними, мийними, антисептичними засобами, безконтактними термометрами, засобами індивідуального захисту, рідким милом та одноразовими рушниками тощо.

Проводить позаплановий інструктаж з охорони праці з усіма технічними працівниками, що повернулися на стаціонарні робочі місця.

Організовує роботу з дезінфекції:

 • приміщень закладу освіти — харчоблоку, пральні, музичного та фізкультурного залів, групових осередків, кабінетів, холів, вбиралень тощо;
 • групового обладнання, дидактичних та ігрових матеріалів;
 • спортивного обладнання та фізкультурних атрибутів;
 • малих архітектурних форм, ігрового та спортивного обладнання на території.

Організовує збір використаних засобів індивідуального захисту, одноразових рушників і серветок в окремі контейнери з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами та забезпечує їх утилізацію.

Помічник вихователя

Дезінфікує поверхні не рідше ніж кожні 2 години та відразу після завершення занять.

Провітрює групове приміщення не менше 15 хв перед заходом дітей та почергово провітрює кімнати протягом дня.

Проводить вологе прибирання з мийними та дезінфекційними засобами в кінці зміни.

Дотримується виконання питного режиму.

Допомагає вихователю під час організації режимних моментів.