Офіційний сайт
дошкільного навчального закладу №6
"Шоколадка"

На виконання наказу департаменту освіти Вінницької міської ради від 04 квітня 2023 року №204 про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності, з метою удосконалення  організаційної та практичної роботи з питань безпеки вихованців, свідомого та дбайливого ставлення дітей, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу, в комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад №6 Вінницької міської ради» в період з 17 квітня по 21 квітня 2023 року проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

Завідувачем Ларисою Гаріповою видано наказ від 10.04.2023 року №41/од про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності. Згідно рекомендацій департаменту освіти  Вінницької  міської ради,  Освітньої  програми  для дітей від 2 до 7 років «Дитина», у закладі дошкільної освіти  розроблено план заходів щодо проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності.

В групі №2 (діти 3-го року життя) вихователями Мариною Чернетою, Нелею Руденко  організовано та проведено заняття   «Маленькі  пожежники», бесіди з дітьми «Пригоди сірника», «Вогонь друг чи ворог?», «Правила користування електроприладами», «Пожежна машина», «Очі – дзеркало душі», бесіди з батьками «Дії під час виникнення пожежі», «Як уникнути травмування дитини вдома», «Батькам про правила дорожнього руху»; дидактичні  ігри «З сірниками гра – буде біда», «Небезпечні речі», «Як викликати пожежника?», «Оціни вчинок», «Збери пожежну машину», «Небезпечні сірники», «Як учинити?», читання та ігри з книжками на колесах «Автобус», «Абетка безпеки». Проведені педагогами заходи сформували та розширили у дітей елементарні знання про значення вогню в житті у людей та шкоду під час необережного поводження з ним, закріпили знання про те, що вогонь буває злим і добрим, може приносити користь та шкоду

В групах №5, №8 (діти 4-го року життя) вихователями Лілією Литвинюк, Людмилою Заграй, Тетяною Шиловою, Ольгою Буркан підготовлено та проведено заняття «Обережно! Небезпечно!», «Сам на прогулянці», «Правила поведінки в транспорті», моделювання проблемних ситуацій «Безпека щодня»; бесіди з дітьми «Безпечні речі», «Ліфтова безпека», «Увага! Повітряна тривога!», «Незнайомці на вулиці», «Наша безпека у наших руках», «Небезпечні предмети», «Вогонь: друг чи ворог? Чому бувають пожежі»; дидактичні ігри «Комахи – користь  та безпека», «Знайди небезпечні предмети», «Що можна, а що не можна?», «Світлофор Моргайчик», «Оціни вчинок», «Дії в разі небезпеки», «Кольори світлофору»; сюжетно-рольові ігри «Водії», «Ми мандрівники», «Увага! Всім!», «Лікарня», «Рятівники», «Пожежники»; конструкторсько-будівельні ігри «Перехрестя», «Вулиці та тротуари»; бесіди з батьками «Евакуація населення – як діяти», «Як створити безпечний простір вдома»; «Зробимо свою квартиру безпечною», «Знайомимо дітей з правилами дорожнього руху», «Вибухонебезпечні предмети», читання тематичних творів дитячої художньої літератури та обговорення за змістом. Проведені заходи сформували у дітей уявлення про елементарні основи безпечної поведінки, про правила поведінки на вулиці, про місця руху транспорту і пішоходів.

В групах №6, №7 (діти 5-го року життя) вихователями Наталією Драмарецькою, Іриною Мазурик, Світланою Антепою, Оксаною Книгою організовано та  проведено заняття «Правила безпеки знай і в біду не потрапляй» (робота з лепбуком), «Стихійне лихо» (небезпечні ситуації: сильний вітер, буревій, гроза, буран); бесіди з дітьми «Безпечні іграшки», «Безпека на східцях», «Небезпечні предмети в руках у дитини», «Наш друг світлофор», «Правила поведінки під час повітряної тривоги», «Правила поведінки в транспорті», «Правила надання першої допомоги», «Прогулянка в лісі. Вибуховонебезпечні предмети», «Телевізійна небезпека», «Правила пожежної безпеки», «Безпечні та небезпечні ігри для дітей»; дидактичні ігри «Безпечно - небезпечно», «Дорожні знаки», «Ворог – друг, вогонь - ворог», «Сигнали світлофора. Збери світлофор», «Оціни вчинок», «Впізнай за описом. Склади електричний предмет», «Небезпечно чи ні», «Що потрібно для роботи пожежнику?»; сюжетно-рольові ігри «Швидка допомога», «Рятівники поспішають на допомогу», «Школа екстремальних ситуацій!», «Лікарня», «Пожежники»; бесіди з батьками «Правила поведінки під час повітряної тривоги», «Прогулянка в лісі. Вибухонебезпечні предмети». Проведені педагогами заходи сформували та розширили у дітей елементарні знання про значення вогню в житті у людей та шкоду під час необережного поводження з ним, закріпили знання про те, що вогонь буває злим і добрим, може приносити користь та шкоду.

В групах №3, №4 (діти 6-го року життя) вихователями Іванною Левченко, Ганною Климчук, Анастасією Монастирською, Інною Шіроковою організовано та проведено заняття «Я вдома сам» (вирішення проблемних ситуацій вдома), «Твої дії в разі небезпеки» (сигнал оповіщення, як при цьому діяти); бесіди з дітьми Небезпечні предмети», «Безпека на дорозі», «Незнайомі люди», «Основні правила поведінки на вулиці», «Правила пожежної безпеки знай, у біду не потрапляй»; дидактичні ігри «Дорожні знаки», «Світлофор Моргайчик», Ворог – друг, вогонь - ворог», «Склади електричний предмет», «Безпечні та  небезпечні предмети», «Куди дзвонити у разі небнзпеки?», «Правила дорожнього руху»; бесіди з батьками «Дотримуйся правил пожежної безпеки», «Правила поведінки дітей та дорослих під час надзвичайних ситуацій», «Поведінка батьків – приклад для наслідування»; читання тематичних творів дитячої художньої літератури, обговорення за змістом; моделювання проблемних ситуацій, розгляд сюжетних картин. Проведені заходи педагогами розширили знання у дітей про необхідні знання, уміння та навички щодо безпеки життєдіяльності дітей, вміння використовувати отриманні знання в повсякденному житті; виховували обачність, турботу про власне життя, вміння правильно діяти в надзвичайних ситуаціях.

Музичним керівником Юлією Гурц, інструктором з фізичної культури Дар’єю Коробчук проведено тематичні розваги для дітей середнього дошкільного віку «Ми вогню не боїмося, з ним боротися вчимося»; для дітей старшого дошкільного віку «Небезпеки, які нас оточують», з метою розширення знань дітей про значення вогню в житті людей та шкоду під час необережного поводження з ним; закріплення знань дітей про те, що вогонь може бути злим і добрим, що він може приносити користь і шкоду; ознайомлення з елементарними правилами протипожежної безпеки; виховання поваги та інтересу до професії пожежного.

Педагогами всіх вікових груп оформлено куточки «Безпека дитини», проведено конкурс дитячого малюнку «Будь сміливим!», створено колаж «Небезпеки, які нас оточують», упорядковано папки  – пересувки  до Тижня знань безпеки життєдіяльності.

Вихователем-методистом Оксаною Іскрою проведено з педагогами заняття з елементами тренінгу «Твоя безпека залежить від твоєї поведінки»; створено інформаційно – довідковий куточок, підготовлено та опрацьовано навчально-методичний та наочний матеріали  з даної тематики; розроблено методичні рекомендації, поради, пам’ятки. Вихователем  – методистом Оксаною Іскрою, завгоспом Анною Прогонюк здійснено перевірку стану засобів пожежогасіння, евакуаційних виходів, електроприладів, наявність інструкцій з техніки безпеки на робочих місцях та їх відповідність вимогам нормативних документів.

Завідувач                                                                 Лариса  ГАРІПОВА