Про кожне свято можна говорити багато цікавого. Але сьогодні ми зупинимось лише на двох із них: це день Святого Андрія та день Святого Миколая . Кожен з цих свят ми відзначаємо у грудні.

День Святого Андрія в ДНЗ №6 всяткували13 грудня. Андрій Первозваний – християнський святий, учень Христа, апостол, що проповідував християнство.  День Святого Андрія люди люблять святкувати. Воно починається з поклоніння хлібові. Цей хліб печуть у формі сонця. Він називається Калитою, бо спечений на честь сонячного божества Корша. В цей день, увечері, молодь збиралася у селянській хаті на вечорниці. Калиту пекли дівчата. Прикрашали її узорами з колосків, зірочок., зверху посипали маком і змащували медом, щоб була солодка. Начинку робили з вишень, з маку або з повидла. Молодь приходила з музиками і починалося веселе дозвілля: танцювали, співали,а також  у ігри грали. Пропонуємо вашій увазі  гру «Їду, їду калиту кусать» (перегляд фото)

19 грудня в сиву давнину український народ відзначає день Святого Миколая. Цей день був особливо урочистим. Вважалося, що цей святий є захисником усіх бідних і знедолених. Та найбільше його вшановували діти, для яких він був почесним охоронцем. Ввечері Миколай заходив до оселі з подарунками.  Якщо діти спали, Миколай клав подарунки їм під подушку.

Вручаючи кожному окремо гостинець, Святий Миколай згадував усе те добре, що зробила дитина протягом року, і соромив за нечемні вчинки, ще й клав різочки для неслухняних дітей. Відтак діти свято вірили в існування цього доброго захисника і намагалися не гнівити Святого Миколая, який знає про все.  Сьогодні  в садочку дітям влаштували цікаву виставу «Дарунок Святого Миколая», де головною дійовою особою був Святий Миколай.

Пропонуємо переглянути виставу  разом з нами!